Epilasyon Hakkında

Tüylenme probleminde artış kişiye göre farklı zamanlarda meydana geldiği için tam bir zaman söyleyememekle birlikte, epilasyona başlamak için genelde ergenlik dönemi seçilmektedir. Bu dönemde hem hormonal olarak daha çok tüylenme problemiyle karşılaşılmakta hem de ergenlikten dolayı tüylenme problemi gençleri daha çok rahatsız etmektedir. İlk başlangıç için Depitak Tüy Dökücü Kremi tercih ederek epilasyonu acısız hale getirebilirsiniz.

Epilasyon yaparken Depitak Sir Ağda Bantları veya Tüy Dökücü Krem yöntemlerinden hangisini seçerseniz seçin uygulamalar arasında 72 saat bekleyerek işlem yapmanız cildinizi korumak için daha iyi olacaktır.

Jiletle tüy alma sırasında, tüyler deformasyona uğradıkları için bir dahaki sefere daha kalın çıkarlar. Tıraş bıçağı ile yapılan epilasyon, tüylerin cildin üzerinden kesilmesiyle gerçekleştiği için etkisi çok kısa sürer. Oysa Depitak Tüy Dökücü krem, tüyün yapısındaki kükürt bağlarını kırarak etki eder. Bu etki kılın çözülmesine yardımcı olur. Ve 4 haftaya kadar pürüzsüz bir cilt elde edilir. Depitak Tüy Dökücü Krem aynı zamanda nemlendiricili formülü ile cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Depitak Tüy Dökücü Kremleri bikini bölgesinde güvenle kullanabilirsiniz ancak genital bölge kullanımından kaçınmanız gerekmektedir.

Sakıncalı değildir ancak hamilelik ve adet dönemi gibi özel zamanlarda hormonlar daha aktif olduğu için acıya duyarlılığınız artacaktır. Ayrıca özellikle hamilelerde ağda uygulaması basit morarmalara sebep olabileceğinden bu dönemlerde ağda yapmak yerine Depitak Tüy Dökücü Krem'i tercih edebilirsiniz.

Ağda yaptıktan sonra denize, havuza girmek ve güneşe çıkmak için en az 1 gün beklemeniz önerilir. Böylece hem bacaklarınızdaki tüylerin kökünden çıkmasına bağlı olarak gelişen kızarıklıklar geçer hem de ağda yapılan bölgenin lekelenmesini önlemiş olursunuz.

İstenmeyen tüylerden kurtulurken zaman kazanmak için jilet kullanılmamalıdır. Tıraş etmek, tüylerin hem daha kalın hem de daha sık çıkmasına sebep olur. Öte yandan ağdanın uzun süreli kullanımla tüylerin çıkma hızını ve yoğunluğunu büyük ölçüde azalttığı bilinmektedir. 

Koltuk altı tüyleri

Bakterilerin etkisiyle ter kokusunun ağırlaşmasına sebep olduğu ve estetik olarak hoş olmayan bir görüntü oluşturduğu için koltuk altı tüylerinin temizlenmesi gerekir. Bu bölgelerdeki tüyleri temizlemek için jilet tercih edilen bir yöntemdir. Ancak jiletle alınan tüyler hem çok kısa sürede hem de daha sert çıktıkları için Depitak Sir Ağda Bantları daha çok tercih etmek isteyeceğiniz bir yöntemdir. Ancak acıya karşı hassasiyetiniz veya zaman sıkıntınız varsa Depitak Tüy Dökücü Krem kullanarak da tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Kadınlarda bikini bölgesi

Tüy batmasına en elverişli bölge olduğu için bikini bölgesinin kesinlikle jiletle temizlenmemesi gerekir. Bu bölgedeki tüylerin daha yumuşak çıkması ve zaman içinde kıl köklerinin zayıflaması için Depitak Ağda Bandı Vücut Seti kullanılabilir. Eğer daha acısız ve pratik bir çözüm istiyorsanız Depitak Tüy Dökücü Krem de istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Reaksiyona sebep olmamak için genital bölgeye temas etmemesine özen gösterilmelidir. Dış yüzey kullanımı (kasık bölgesi) için uygundur. Bikini bölgesindeki tüylerin epilasyonundan sonra en az 24 saat güneş ve solaryum gibi ışık kaynaklarından uzak durunuz ve bu bölgelerin temizliğinde alkollü ürünler kullanmayınız.

Yüz epilasyonu

Yüzdeki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir problem oluşturabilir. Depitak Ağda Bandı Vücut Seti ile kadınların yüzlerindeki istenmeyen tüylerden birkaç dakikada kurtulmaları mümkün. Eğer ağda kullanmak istemiyorsanız, Depitak Tüy Dökücü Krem de bu bölgelerdeki tüylerin uzun süreli olarak uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Yüz epilasyonu yaptıktan sonra bir süre herhangi bir alkol içeren kozmetik ya da kolonya kullanmayın. En az 24 saat güneşten ve solaryumdan uzak durun.

Batık tüyler neden oluşur?

İstenmeyen tüyler kadar, bacaklar ve bikini bölgesindeki batık tüyler de istenmeyen bir görüntü oluşturur. Pürüzsüz görüntüyü engelleyen batık tüyler, büyümeye çalışan tüyün üzerindeki tabakanın örtülmesi ve tüyün yüzeye çıkamaması sonucu oluşur.

Daha çok deri yenilenmesinin hızlı gerçekleşmediği kişilerde görülür. Batık tüylerin en önemli sebebi jilet ve elektrikli epilasyon cihazları ile istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışmaktır. Bu yöntemler tercih edildiğinde, tüyler kökünden alınmadığı için üstten kopar ve deri altından ilerleyerek büyümeye devam eder.

Batık tüylerden nasıl kurtulunur?

Batık tüylerin oluşmaması için Depitak Tüy Dökücü Krem ya da Depitak Ağda Bantlarını kulanabilirsiniz. Özellikle bikini bölgesi çok hassas olduğu için buradaki tüyler jiletle temizlenirse, iltihap oluşabilir ve batık tüyler ortaya çıkabilir. Bu bölgenin sir ağda ile temizlenmesi son derece önemlidir. Eğer batık tüyleriniz varsa, bunları gidermenin en kolay yolu batıkların bulunduğu bölgeye kuru kese ya da peeling yapmaktır. Böylece tüylerin üzerindeki deri tabakası incelir ve hapis kalmış olan tüyler de ortaya çıkar. Ancak kese ya da peeling yaparken, bu bölgeyi fazla tahriş etmemeye özen göstermelisiniz. Tüylerinizi kese yaptığınız gün değil, ertesi gün alınız. Böylece enfeksiyona sebep olmazsınız. Epilasyon işleminin ardından batıkları temiz bir batık cımbızı ile temizleyiniz. Bu işlemi yaptıktan 24 saat sonra batıkları temizlediğiniz yerlere sivilce kremi sürebilirsiniz.

Ağda batık tüylere çözüm müdür?

Batık tüy oluşmaması için en iyi çözüm sir ağda bantları kullanarak istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Sir ağda, hem kılları kökünden kopararak tüylerin deri altından ilerlemesini engeller hem de tüylerin üzerini örten cilt tabakasının incelmesini sağlar. Böylece yeni uzamaya başlayan tüyler de rahatlıkla yüzeye çıkabilirler. Depitak Sir Ağda Bantları, batık tüylerinizden kurtulup pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza ve zamanla tüylerinizin azalmasına yardımcı olur.